Šití roušek

ŠITÍ ROUŠEK A SHÁNĚNÍ MATERIÁLU (I TI, CO NEUMÍ ŠÍT, SE MOHOU ZAPOJIT!)

Ve večerních hodinách úterý 17. března 2020 jsme vyhlásili projekt šití roušek, který organizoval dobrovolníky, kteří umí šít a chtějí tak pomoc svému okolí, ale tak i na dobrovolníky, kteří třeba šít neumí, ale mohou přispět darováním vhodného materiálu pro šití roušek.

Dali jsme dohromady tým dobrovolníků (nejen) z řad rodičů našich členů a zajistili tak výrobu domácích roušek, které se následně distribuovaly potřebným na Zbraslavi. Spojili jsme síly s MČ Praha – Zbraslav a vymysleli koncept společné pomoci.

Projektu se za naše středisko ujal Klíště – Ondřej Šlocar, který zajišťoval komunikaci s dobrovolníky, skoro každodenní svozy, večerní až noční praní a sušení roušek, aby se ráno mohli předat MČ Praha – Zbraslav k distribuci.

V první řadě jsme nastavili jasná pravidla fungování projektu, protože naší snahou bylo nejen pomoci, ale dát si co největší pozor, abychom naše dobrovolníky nevystavili nebezpečí nákazy.

Zde je popis pro dobrovolníky, kteří šili roušky:

1. kontaktujte nás, že máte zájem s námi spolupracovat
  2. máte-li materiál, domluvíme se a můžete začít šít
  3. nemáte-li materiál, domluvíme se na jeho zajištění
  4. až budete mít ušito (třeba 10ks), kontaktujte nás a domluvíme se (nejlépe bezkontaktním) odvozu
  5. roušky připravte do igelitového pytle/tašky
  6. vyzvednuté roušky doma vypereme, usušíme a zabalíme, aby rouška byla připravena hned k použití
  7. hotové roušky odvezeme městské části, která bude zajišťovat jejich distribuci

Zde je popis pro dobrovolníky, kteří chtěli přispět materiálně:

1. kontaktujte nás, že pro nás máte vhodné látky (viz ideální materiál výše)
  2. domluvíme se na (nejlépe bezkontaktním) odvozu
  3. látky připravte k odvozu do igelitového pytle/tašky
  4. látky doma vypereme a usušíme
  5. látky budeme distribuovat dobrovolníkům, kteří šijí roušky

Roušky v číslech

Dobrovolníků, kteří šili roušky

Dobrovolníků, kteří nabídli materiál na šití

Ušitých roušek

Zapnutí cyklů pračky a pak následně sušičky

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se zapojili do šití roušek!
autor: Rozum – Tomáš Lauwereys
Výzva, která byla umístěna na FaceBooku Uragan Zbraslav