Projekty

Nejdříve jsme začali pomáhat šitím roušek. Oslovili jsme naše členy a jejich rodiče a vytvořili tým 19 dobrovolných švadlen, které dohromady ušily spoustu roušek. Další dobrovolníci zase darovali tolik potřebný materiál pro šití, který se v obchodech rychle stal nedostatkovým zbožím. Roušky jsme centrálně sváželi, prali a předávali MČ Praha – Zbraslav, která je distribuovala potřebným. Více informací o šití roušek najdete zde.

26. března 2020 jsme se inspirovali celostátní komunitou 3D tiskařů “3D tiskem proti COVID-19” a společností “Prusa Research” a spustili lokální výrobu a distribuci ochranných štítů. Spojili jsme se s tiskaři z okolí, založili skupinu “Praha – Praha Západ – 3D tiskem proti COVID-19” a s jejich obrovskou pomocí za první měsíc vyrobili 713 ochranných štítů. Nic z toho by nešlo bez pomoci našich sponzorů a partnerů, kterým velice děkujeme! Více o výrobě a distribuci ochranných štítů se dozvíte zde.

Dále jsme organizovali dobrovolnickou pomoc, v rámci které jsme ve spolupráci s Jednotkou Sdružení Dobrovolných Hasičů rozváželi balíčky s dezinfekcí a rouškami zbraslavským seniorům. Nebo jsme vydávali dezinfekci občanům. Více se můžete dočíst zde.