Kde jsme pomáhali

Látkové ručně ušité roušky, které šily dobrovolné švadleny z řad rodičů našich členů a veřejnosti jsme ve spolupráci s MČ Praha – Zbraslav distribuovali lékařkám a lékařům, do lékáren, obchodů, městské policii nebo třeba do Dětského domova Charlotty Masarykové.

Ochranné štíty pak putovaly do ordinací, lékáren, kadeřnictví, škol, školek, na úřady, a to nejen na Zbraslavi, ale i v širokém okolí. S distribucí nám pomáhala MČ Praha – Zbraslav a také okolní skautská střediska.

Z došlé korespondence

Dobrý den!
Moc děkuju za štíty pro sestřičku a mě. Vaše ochota a rychlost byla neuvěřitelně krásný zážitek. A bezkonkurenčně nejrychlejší ( mám objednané už 2 týdny z různých zdrojů a nic)
Velký dobrý skutek do modrého života.

Gynekologická ordinace na Baranndově

Děkujeme moc za poskytnutí ochranných štítů na zubní oddělení Vrané nad Vltavou. Zachránili jste řadu pacientů,kteří by bez štítů nebyli ošetřeni.
A zachránili jste i nás ,ošetřující.

Zubní ordinace ve Vraném nad Vltavou

Děkujeme Skautskému středisku Uragan Zbraslav za dodávku ochranných štítů. Posílili jsme ochranu v jídelně MŠ Štěchovice, Farní charity Starý Knín a obsluze našich čistíren. 👍👍👍

Facebooková stránka Úřadu městyse Štěchovice

Zdravím z Mohylky s velkým díkem. Oceňujeme vaše nadšení a jsme moc rádi za štíty od vás.

Vděčné úči z Mohylky

ZŠ Mohylová, Praha 13

Chtěla jsem za sebe především poděkovat za darování štítu pro naše aktivity u nás na Praze 5. Mohli jsem pomoci v okolí naší klubovny a ukázat společně, že skauti dokáží pomoci v nelehké situaci. Ta radost při předávání, že si na ně někdo vzpomněl byla neuvěřitelná. Takže moc díky ještě jednou!

Skautské středisko Mawadani, Praha 5

V této složité době, nám pomohlo mnoho organizací i jednotlivců. Rádi bychom proto dnes započali sérii poděkování!
Jako první tedy patří velký dík Skautské Středisko Uragan Zbraslav a panu Petrovi Šimandlovi z Modřan, za poskytnutí pro nás nezbytných obličejových štítů!

Facebooková stránka Domácího hospice Most k domovu

Napsali o nás

…”Místo škod, ale napáchal pár dobrých skutků. Skauti a skautky ze Zbraslavi se pustili do výroby ochranných obličejových štítů. Tisknou je na vlastních 3D tiskárnách, a poté, co zajistili dostatečné počty pro polikliniku, lékárny nebo i obchody ve svém místě, nabídli pomoc i Mníšku. Velmi rádi jsme se se spřáteleným střediskem spojili a distribuovali štíty praktickým lékařům a sboru dobrovolných hasičů.”…

Webový zpravodaj “Zprávy z Mníšku”

“Podstatou skautingu je hodnotová výchova, která skauty a skautky mimo jiné vede k aktivnímu hledání příležitostí, jak se zapojit a pomoci, kde je třeba. Skautky a skauti po celém Česku tak nyní v době koronavirové krize roznáší informační letáky, šijí a distribuují roušky, míchají a roznáší dezinfekci, na 3D tiskárnách tisknou ochranné štíty pro zdravotníky, nakupují seniorům potraviny nebo léky, organizují logistiku a call-centra pro přijímání poptávek pomoci. ”

Tisková zpráva organizace Junák – český skaut, z.s.

Napsali jsme o sobě

Krátký příspěvek o šití roušek, Zbraslavské noviny 04/2020