Dobrovolnická pomoc

Ještě před spuštěním projektu Skautská pomoc Zbraslav (SPZ) se dobrovolníci z řad našich členů zapojili do roznosu infromačních letáků od MČ Praha – Zbraslav ohledně začínající pandemie.

Následně jsme v rámci prvních kroků našeho pomocného projektu provedli dotazníkové řešení mezi dospělými členy našeho střediska, abychom zjistili, kdo a jak se chce zapojit do dobrovolnické pomoci. Přihlásilo se nám přes 25 členů.

Kromě šití roušek a výroby ochranných štítů jsme se aktivně zapojili do distribuce tzv. Seniorských balíčků od MČ Praha – Zbraslav, kterou organizovala JSDH Praha – Zbraslav. Distribuce proběhla v několika vlnách, a to v závislosti na dostupném materiálu. Balíčky jsme nejdříve distribuovali seniorům starším 80 let, v další vlně seniorům mezi 70-80 lety a poté seniorům starším 65 let.

Distribuce seniorských balíčků probíhala v termínech 4. 4., 5. 4., 7. 4, 11. 4. a 12.4., tedy celkem v šesti dnech. Do roznosu se zapojilo více jak 50 dobrovolníků, a to nejen z řad našich členů, ale také z řad veřejnosti a členů skautského střediska Vltava Vrané nad Vltavou. Někteří dobrovolníci se roznosu zúčastnili opakovaně. Každý roznosový den trval zhruba sedm hodin a dohromady jsme navštívili přes 1 900 adres, z toho některé opakovaně.

Poté, co byly Seniorské balíčky rozneseny, jsme se zapojili i do výdeje dezinfekce na výdejních místech, které také organizovala JSDH Praha – Zbraslav. To vše v celotělových oblecích od JSDH.

Někteří dobrovolníci byli zapojeni ve více projektech pomoci a chodili tak například seniorům zařizovat nákupy, venčit psy nebo vyzvedávat léky.

Během všech výše zmíněných aktivit jsme samozřejmě používali ochranné prostředky. Při roznosech dezinfekce měl každý dobrovolník roušku z vlastních zdrojů, ochranný štít z naší dílny, rukavice od MČ Praha – Zbraslav a JSDH Praha – Zbraslav. Průběžné také probíhala dezinfekce rukou.

Dobrovolníků

1900